powered by Agones.gr - livescore

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17-9-2011

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ vs ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ 5-0

Καλύτερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσαν να ονειρευτούν στον ΗΡΑΚΛΗ αφού ο σύλλογος μπήκε με το δεξί στην πρεμιέρα. Η ομάδα είχε δουλέψει σκληρά στην περίοδο της προετοιμασίας και έτσι σήμερα ήρθε η δικαίωση. Η αποστολή του αγώνα είχε ως εξής: Οι πρώτοι 11 του Ανδρέα Τσαλδάρη ήταν οι Τσαλδάρης Γ.(GK)(c) , Κοσκινάς Τ.(DR) , Χάκα Κ. (DC) , Σιδηρόπουλος Κ.(DL) , Τσαλδάρης Λ. (DC) , Πασχαλίδης Γ.(DM) , Βαχτανίδης Κ.(DM) , Πελιβανίδης Χ.(AMC) , Μίνγκα Λ. (AML) , Ευθυμιάδης Δ.(AMR) , Νάσης Μ.(FC). Και οι υπόλοιποι 7 ήταν οι Ευθυμιάδης Μ. Κατσαρός Γ. Γκανιγιάννης Γ. Τερσενίδης Θ. Στεφανίδης Σ. Βαχτανίδης Δ. Πίτσι Φ.

Στο φίλμ του αγώνα τώρα: Ο ΗΡΑΚΛΗΣ μπήκε λίγο μουδιασμένος στα πρώτα λεπτά του αγώνα και μέχρι να βρει τα πατήματά του δεν έδειχνε ιδιαίτερα επικίνδυνος. Στο 30΄ο Νάσης πήρε την μπαλιά μπήκε στην περιοχή και κέρδισε το πέναλτι που ο ίδιος εκτέλεσε για να γράψει το 1-0. Κάπου εκεί έφυγε το άγχος και η ομάδα βρήκε ρυθμό. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55' μετά από εκτέλεση κόρνερ ο προωθημένος Χάκα πήρε την κεφαλιά για να γίνει το 2-0. Ο προπονητής της ομάδας έκανε σταδιακά και τις 3 αλλαγές, πέρασε στο παιχνίδι τον Γκανιγιάννη που μάλιστα παραλίγο να πετύχει και το γκολ της αγωνιστικής με ένα πανέμορφο σουτ όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι. Δεύτερος ο Κατσαρός που με μία απίστευτη ασίστ στο 70' έβγαλε τον τρίτο Τερσενίδη σε θέση βολής και έκανε το 3-0. Σε εκείνο το διάστημα ο ΗΡΑΚΛΗΣ έκανε κυριολεκτικά ότι ήθελε μέσα στο γήπεδο, με καλή λειτουργία της άμυνας και γρήγορες επιθέσεις στο 80' ο Πασχαλίδης πήρε την κούρσα έκανε το σουτ και μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα ο Νάσης που καραδοκούσε σημείωσε με όμορφη κεφαλιά το 4-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τερσενίδης στο 92' που με ωραία ατομική ενέργεια πέρασε και τον τερματοφύλακα για να πλασάρει στην κενή εστία. Το σφύριγμα του διαιτητή βρήκε ικανοποιημένους τους γηπεδούχους που κρατάνε χαμηλά την μπάλα και δουλεύουν για το επόμενο δύσκολο παιχνίδι εκτός έδρας.

Το 1-0 από τον Νάση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι: