powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2011

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23-10-2011

Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ vs ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 0-1

ΑΝΕΛΠΙΣΤΗ ΗΤΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ. Όταν δεν βάζεις γκολ στις ευκαιρίες σου θα το δεχτείς, έτσι σήμερα μίλησε αυτός ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου και επαληθεύτηκε για άλλη μια φορά η αλήθεια του "πόρνη μπάλα". Ο ΗΡΑΚΛΗΣ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι αλλά δεν είχε καθόλου ηρεμία και αυτό φαινόταν όσο δημιουργούσε τις ευκαιρίες και δεν έμπαινε το πολυπόθητο γκολ. Με κατοχή 80-20% σε όλη την διάρκεια του αγώνα με τις ευκαιρίες να έρχονται η μία πίσω από τη άλλη, με την μπάλα να σταματάει 2 φορές στο δοκάρι, με τους Ελπίδες να κάνουν άμυνα για 94 λεπτά και πέφτοντας σε έναν πολύ καλό αντίπαλο τερματοφύλακα η Φώκαια δεν κατάφερε να σκοράρει και αυτό το πλήρωσε στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Πολύγυρος στη μία και μοναδική αντεπίθεση που δημιούργησε κατάφερε μετά από φάση διαρκείας να πετύχει το γκολ της αναμέτρησης που έκρινε και το αποτέλεσμα του αγώνα. ΟΜΑΔΑ ΣΤΗ ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑΡΑ ΣΤΗΝ ΗΤΤΑ, δεν υπάρχει χρόνος για κλάματα στην ομάδα καθώς με το κεφάλι ψηλά πρέπει να δουλέψει σκληρά όλη την εβδομάδα για να αντιμετωπίσει την Κυριακή τον ΑΡΗ Κασσανδρείας στο ντέρμπι κορυφής που ίσως να κρίνει πολλά.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ:Τσαλδάρης Γ.(GK)(c) , Κοσκινάς Τ.(DR) , Χάκα Κ. (DC) , Σιδηρόπουλος Κ.(DL) , Τσαλδάρης Λ. (DC) , Βαχτανίδης Κ.(DM) ,Πελιβανίδης Χ.(DM) , Περκίκας Η.(AMC) ,Τερσενίδης Θ. (AML) ,Μίνγκα Λ.(AMR) , Νάσης Μ.(FC). Και οι υπόλοιποι 7 ήταν οι Ευθυμιάδης Μ. Πασχαλίδης Γ. Βαχτανίδης Δ. Ευθυμιάδης Δ. Στεφανίδης Σ. Καραπουλουτίδης Γ. Κατσαρός Γ.

Αλλαγές: Κατσαρός (αντί Μίνγκα), Ευθυμιάδης (αντί Σιδηρόπουλου), Πασχαλίδης (αντί Τερσενίδη)