powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2011

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5-11-2011

Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ vs ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ 10-1

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΜΕ ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ ΦΡΕΝΑ. Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες ο ΗΡΑΚΛΗΣ ξεπέρασε την κακή ψυχολογική κατάσταση αλλά και τις απουσίες του πετυχαίνοντας άνετη νίκη παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και σημειώνοντας 10 τέρματα. Ο γηραιός είχε να στερηθεί τις απουσίες των Νάση, Κοσκινά, Κατσαρού και Καραπουλουτίδη παρ όλα αυτά έδειξε χαρακτήρα μεγάλης ομάδας και συνέντριψε τον αντίπαλο. Για άλλη μια φορά η Νέα Φωκαία δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες επιθετικά και χωρίς να δεχθεί ιδιαίτερη πίεση στα μετόπισθεν εκτός από την φάση του γκολ που ήρθε σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας για να ισοφαρίσει η ομάδα του Πολυχρόνου. Από εκεί και μετά μέσα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μία ομάδα που κυριολεκτικά έκανε ότι ήθελε για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 4-1. Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε από εκεί που είχε σταματήσει το πρώτο, δηλαδή με τους γηπεδούχους να σκοράρουν. Στην λίστα των σκόρερ προστέθηκε και ο Πελιβανίδης (1) ενώ για δεύτερη φορά φέτος σκόραρε και ο Γκανιγιάννης (1). Τα υπόλοιπα τέρματα: Πασχαλίδης (1), Τερσενίδης (1), Μίνκα (2) και Περκίκας (4). Ανάλογη συνέχεια θέλει τώρα η ομάδα που θα πάει το Σάββατο στην Ηράκλεια για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα. Αφήνοντας πίσω λοιπόν το παιχνίδι με το Πολύχρονο παίχτες και προπονητής έχουν μπροστά τους μία εβδομάδα να δουλέψουν για να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ:Τσαλδάρης Γ.(GK)(c) , Στεφανίδης Σ.(DR) , Χάκα Κ. (DC) , Σιδηρόπουλος Κ.(DL) , Τσαλδάρης Λ. (DC) , Πασχαλίδης Γ.(DM) ,Πελιβανίδης Χ.(DM) ,Μίνγκα Λ.(AMC) ,Ευθυμιάδης Δ. (AML) Βαχτανίδης Κ.(AMR) ,Περκίκας Η.(FC). Και οι υπόλοιποι 4 ήταν οι Ευθυμιάδης Μ.  Βαχτανίδης Δ. Τερσενίδης Θ. Γκανιγιάννης Γ.

Αλλαγές:Βαχτανίδης (αντί Στεφανίδη), Τερσενίδης (αντί Ευθυμιάδη), Γκανιγιάννης (αντί Βαχτανίδη)