powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 03-12-2011 (Ανασκόπηση)

Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ 3-0 α.α.

Δεν αγωνίστηκε αυτή την εβδομάδα ο ΗΡΑΚΛΗΣ καθώς η ομάδα της Γερακινής έχει αποσυρθεί απ το πρωτάθλημα κι έτσι πήρε το αναμενόμενο τρίποντο στα "χαρτιά". Ο προπονητής της ομάδας έκλεισε τον κύκλο των εβδομαδιαίων προπονήσεων και έδωσε ρεπό στους παίχτες για το Σαββατοκύριακο. Σε αυτό το σημείο αφού απομένει μία αγωνιστική για το τέλος του πρώτου γύρου μας δίνεται η ευκαιρία να κάνουμε μια ανασκόπηση για την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας. Ο Γηραιός λοιπόν σε 12 αγωνιστικές μετράει : 10 νίκες, 2 ήττες, και 0 ισοπαλίες, ενώ έχει την καλύτερη επίθεση στην Χαλκιδική με 55 γκολ καθώς και την 3η καλύτερη άμυνα αφού έχει δεχτεί 7 τέρματα. Ο πρώτος σκόρερ της ομάδας είναι ο Περκίκας με 18 γκολ, δεύτερος ο Νάσης με 10 ενώ έχουν σκοράρει συνολικά 11 ποδοσφαιστές από τους 19 που έχουν αγωνιστεί. Στις εντός έδρας αναμετρήσεις έχει 6 νίκες και 1 ήττα ενώ στις εκτός έδρας αναμετρήσεις έχει 4 νίκες και 1 ήττα επίσης. Η μεγαλύτερη νίκη του εντός έδρας είναι με σκορ 10-1 και εκτός 0-7. Η μεγαλύτερες ήττες εντός και εκτός είναι με ίδιο σκορ 1-0 και 0-1. Ο παίχτης με τα περισσότερα λεπτά συμμετοχής είναι ο αμυντικός Κλεβίς Χάκα. Ο παίχτης με τα λιγότερα λεπτά συμμετοχής και τα περισσότερα γκολ είναι ο Γκανηγιάννης. Η ομάδα δεν έχει αστοχήσει ποτέ σε εκτέλεσει πέναλτι και ο Τσαλδάρης έχει αποκρούσει το 1 από τα 2 πέναλτι κατά. Ο παίχτης με τις περισσότερες πάσες σε μέσο όρο είναι ο Πασχαλίδης ενώ τις περισσότερες ασίστ έχουν οι Περκίκας, Νάσης, Πελιβανίδης. Σε γενικές γραμμές είναι μία απ τις καλύτερες περιόδους αυτή που διανύει η ομάδα και όπως βλέπουμε οι αριθμοί λένε οτι  βρίσκεται μέσα στους στόχους της. Τέλος η ομάδα συνεχίζει να ετοιμάζεται για άλλο ένα εκτός έδρας παιχνίδι στην έδρα του Άγιου Μάμα με στόχο τους 3 βαθμούς και την καλή εμφάνιση..