powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 29-1-2012

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ vs Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ 0-4

ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ. Εύκολο απόγευμα είχε ο ΗΡΑΚΛΗΣ στην έδρα των Φλογητών που πήρε εύκολη νίκη με σκορ 0-4. Ο γηραιός δεν είχε περιθώρια για απώλεια βαθμών για αυτό και μπήκε αποφασισμένος στο γήπεδο με μόνο στόχο τους 3 πόντους. Οι εσωτερικές αλλαγές από τον προπονητή βγήκανε κι έτσι η ομάδα δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα στα μετόπισθεν ενώ προηγήθηκε πολύ νωρίς με όμορφο γκολ του Μίνγκα. Ο ίδιος παίχτης με σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, για να έρθει λίγο πριν το τέλος ο Περκίκας και με ωραία ατομική προσπάθεια να περάσει 2 αμυντικούς και τον τερματοφύλακα και στη κενή εστία να κάνει το 0-3 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Αυτό ήταν και το καλό ημίχρονο της ομάδας καθώς στην ανάπαυλα το παιχνίδι πήρε διαδικαστικό χαρακτήρα με την Φώκαια να σκέφτεται τον επόμενο συνεχόμενο εκτός έδρας αγώνα στην έδρα του Πολυγύρου, θέλοντας να πάρει και την άτυπη ρεβάνς του πρώτου γύρου. Παρ όλα αυτά η ομάδα έκανε ευκαιρίες και το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο αν  ήταν λίγο πιο σοβαρή στο τελείωμα των φάσεων. Το τελευταίο γκολ πέτυχε ο Περκίκας με ωραίο μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή. Μετά την σημαντική  από πολλές απόψεις νίκη, η ομάδα προετοιμάζεται για να πάει την Κυριακή στον Πολύγυρο να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς και να περιμένει την Κασσάνδρα στην έδρα της για να παίξει το τελευταίο της χαρτί.